Monday, December 1, 2014

Brąz i czerwień na oczach i ustach - mroczny makijaż na jesień/zimę


Hej!

Dziś przychodzę do Was z krótkim tutorialem makijażu, który świetnie sprawdzi się tak naprawdę do każdego koloru tęczówki jednak z pewnością pięknie wydobędzie jasne i zielono-niebieskie oczy. Moje do takich właśnie należą, dzięki czemu moja tęczówka jest widoczna dużo bardziej niż zwykle, zwłaszcza przy jasnych brwiach.

Nie chciałam tego pisać w tytule, jednak niezaprzeczalnie jest to makijaż dla kobiet pewnych siebie ;-) ponieważ trzeba mieć dużo pewności siebie by czuć się dobrze w tak mrocznym makijażu, a przede wszystkim w tak ciemnym i chłodnym odcieniu ust! Kolory są idealne na obecną porę roku. Ja się w takim makijażu czuję bardzo dobrze, aczkolwiek doskonale sobie zdaję sprawę, że tak umalowana twarz bardzo przyciąga uwagę. Jednak! myślę, że taki projekt może być świetny na Halloween, jeśli tak jak ja nie lubicie się "zbrzydzać" na tą okazję. Ja tam zawsze uważałam, że na Halloween wcale nie trzeba sobie robić sińców pod oczami czy stylizować się na półmartwego zombiaka. Dlaczego nie zrobić sobie sexy makijażu w brązach i czerwieniach, dobrze podkreślone oko będzie przykłuwać uwagę równie mocno jak przerażająca charakteryzacja ;-)Krok 1:

Na oczy nakładamy korektor/bazę, gruntujemy pudrem omijając ruchomą powiekę.
Krok 2:

Na całą dolną i górną powiekę nakładamy brązowy cień o matowym wykończeniu.Krok 3:

Na środek i początek powieki nakładamy czerwony cień, tym razem z błyskiem. Koniec powieki i jej załamanie zaakcentowałam czarnym cieniem z niebieskimi drobinkami.Krok 4:

Prowadzimy kreskę czarnym eyelinerem przez całą długość powieki, łączymy ją z czarnym cieniem na dolnej powiece, dzięki czemu otrzymujemy mocno koci kształt oka. Dolną i górną linię wodną pokrywamy czarną kredkąKrok 5:

Tuszujemy rzęsy uprzednio podkręcone zalotką. Świetnie sprawdzi się tu pasek rzęs. Podkreślamy brwi cieniem oraz żelem do stylizacji.Krok 6:

Nie mam pomadki o tak ciemno-brązowym kolorze dlatego usta podkreśliłam kredką do brwi oraz konturówką do ust w podobnych odcieniach co makijaż oczu. Całość zwieńczyłam bezbarwnym błyszczykiem.
I gotowe! Makijaż jest bardzo prosty w wykonaniu, ale jakże efektowny. Możecie go wykonać bardzo podstawowymi kosmetykami, a kolory wymienić na inne, jeśli macie jednak pytania odnośnie konkretnych produktów i ich numerów piszcie śmiało w komentarzach. Większość kosmetyków, których użyłam w tym makijażu są marki Inglot.

Zapraszam na mój


4 comments:

  1. Prawdziwy jesienny look. Masz talent, makijaż cudny :*

    ReplyDelete
  2. Świetny makijaż! Przy takich kolorach łatwo o mroczny efekt, a Ty wyglądasz zjawiskowo!

    ReplyDelete
  3. Piękne usta! Uwielbiam takie jesienią i zimą.

    ReplyDelete