Thursday, February 28, 2019

Podkład LIQUID CONTROL HD Eveline - Hit czy Kit?

Podkład LIQUID CONTROL HD Eveline

Cześć!

Korzystając z okazji, że trochę mnie wysypało od nadmiaru nowych kosmetyków w dzisiejszym poście chciałam napisać kilka słów na temat taniego, drogeryjnego podkładu, który szturmem podbija internet i kosmetyczki Polek. Mowa oczywiści o podkładzie LIQUID CONTROL HD od Eveline. Cena tego produktu to około 35zł za 32ml. Posiadam go w dwóch odcieniach - 010 Light Beige i 030 Sand Beige - szczęśliwie ten jaśniejszy niemal idealnie stapia się z moją skórą.


Podkład LIQUID CONTROL HD Eveline

OPIS:

Producent zapewnia nas, że podkład jest nietłusty, idealnie stapia się z cerą, jest lekki i gwarantuje efekt drugiej skóry. Ponadto podkład ten ma "doskonale kryć i utrzymywać się aż do 24h".
Zawsze gdy czytam takie rzeczy zastanawiam się czy osoby przygotowujące opis produktu testują go w ogóle na własnej skórze :-)

O ile w 100% zgadzam się, że podkład jest: nietłusty, lekki, a konsystencja jest bardzo wodnista, tak z efektem drugiej skóry, doskonałym kryciem i wydłużoną do 24h trwałością już bym się mogła nieco kłócić.

KONSYSTENCJA/KRYCIE:

Podkład ten konsystencją przypomina mi mój ukochany Face & Body z Maca jednak w przypadku Eveline krycie i zastyganie jest zdecydowanie bardziej zauważalne. Mimo wszystko krycie to jest pomiędzy małym. Podkład posiada ogromne możliwości budowania krycia, przez co nie powiedziałabym, że wodnistość to jego wada. Wręcz przeciwnie - lejąca konsystencja sprawia, że podkład ten nadawać się będzie dla dużo większego spektrum klientów. Potrzebujesz mocniejszego krycia? Dołóż po prostu drugą warstwę, tak jak ja to zrobiłam poniżej.

Na pierwszym zestawieniu możecie zobaczyć mnie po lewej - bez makijażu, oraz po prawej - z jedną warstwą Liquid Control.


Podkład LIQUID CONTROL HD Eveline


Na poniższym zestawieniu zobaczyć możecie mnie ponownie bez makijażu po lewej, oraz w dwóch warstwach podkładu i nałożonym pudrem po prawej (użyłam Eveline Matt My Day Banana Powder).

Podkład LIQUID CONTROL HD Eveline


Myślę, że różnica w kryciu wszelkich niedoskonałości widoczna jest gołym okiem.
Nie zgodziłabym się jednak, że otrzymujemy tu efekt drugiej skóry. Zarówno na zdjęciach jak i na żywo widzę i czuję, że mam typowy, wodny fluid na twarzy. Wyznacznikiem "efektu drugiej skóry" są dla mnie podkłady mineralne, których naprawdę ani nie czuć, ani nie widać na twarzy. Choć jestem w stanie uwierzyć, że kobiety, które przyzwyczajone są do tępych, gęstych podkładów po spróbowaniu tego produktu mogą mieć wrażenie niespotykanej lekkości na skórze.

APLIKACJA:

Opakowanie produktu posiada bardzo wygodną pipetę, którą możemy skroplić podkład bezpośrednio na twarz bez dotykania skóry do czego Was zachęcam, ponieważ podkład nałożony na gąbeczkę momentalnie w nią wsiąka i ... tyle go widzimy. Oczywiście powodem jest wodnista konsystencja, więc trzeba się z tym liczyć.

Podkład LIQUID CONTROL HD Eveline

Podkład LIQUID CONTROL HD Eveline

Podkład przy dwóch warstwach pięknie przykrył krostki oraz piegi, skóra jest ujednolicona. Niektórzy skarżą się na oksydację - ja tego póki co nie odnotowałam, jednak mój produkt jest stosunkowo nowy.

Podkład LIQUID CONTROL HD Eveline


TRWAŁOŚĆ:

Trwałość podkładu jest faktycznie całkiem niezła, jednak już po paru godzinach odnotowałam bardzo mocne świecenie. Oczywiście moja cera jest ogólnie bardzo potliwa w strefie T, jednak jeśli nie użyję mocno matującego pudru do tego podkładu po kilku godzinach mój nos śmiało może wyznaczać statkom drogę do portu...

Jeśli macie gdzieś na twarzy odstające skórki możliwe, że przed aplikacją podkładu konieczne będzie złuszczenie twarzy, ponieważ ze względu na niskotłuszczową formułę produkt potrafi podkreślać suche miejsca.

KOLORYSTYKA:

Kolor 010 jest dla mnie niemal idealny, zaś obawiam się, że 030 nawet gdy się opalę będzie zwyczajnie zbyt brzoskwiniowy.

Podkład LIQUID CONTROL HD Eveline


PODSUMOWANIE:

Plusy
- Niska cena
- Ogólnodostępny
- Wygodna pipeta
- Możliwość budowania krycia
- Bez przypudrowania wygląda bardzo naturalnie
- Lekki, wodnisty
- Transparentny
- Satynowe wykończenie
- Po kilku godzinach nadal wygląda naturalnie


Minusy
- Budowanie krycia wymaga czasu
- Może podkreślać suche skórki i włoski
- Nie zapewni nawilżenia
- Szybko przepuszcza sebum


Podkład LIQUID CONTROL HD Eveline

(wygląd twarzy świeżo po nałożeniu podkładu)

Podkład LIQUID CONTROL HD Eveline


No i co Wy o nim sądzicie? Zachęciłam Was do wypróbowania, czy może wręcz przeciwnie?No comments:

Post a Comment