Wednesday, January 31, 2018

Makijaż próbny - czy powinien być darmowy? A może jedynie tańszy?

makijaż próbny, cena makijażu ślubnego, jaka cena za makijaż, makijażystka, wizażystka, makijaż ślubny, makijaż na wesele, bridal makeupCześć.

W dzisiejszym wpisie chciałam poruszyć temat makijażu próbnego. Jedni podchodzą do niego jak do zła koniecznego, inni traktują to jako niepotrzebny wydatek. Jeszcze dla innych jest to absolutnie konieczność. Cóż, gdybym miała stwierdzić, jak wiele klientek korzysta z tej opcji przez swoim ślubem / studniówką myślę, że frekwencja okazała by się na poziomie 50/50. Kończy się to oczywiście z różnym skutkiem, na szczęście w zdecydowanej większości pozytywnie.

Po co robimy makijaż próbny? 

Podstawowe aspekty jakich dotyka makijaż próbny to tolerancja na kosmetyki danego wizażysty, wyczucie stylu i dobranie odpowiedniego makijażu oraz omówienie spraw logistycznych czy dodatkowych zabiegów przez ślubem.

Jaki właściwie powinien być makijaż ślubny?

Mimo, że sama nie jestem mężatką, ani nie mam w planach ślubu, przez wiele lat pracy z kobietami zauważyłam, że w większości przypadków chodzi zawsze o to samo - o nienachalne podkreślenie atutów, oraz schowanie wad naszej twarzy. W jednym przypadku postawię nacisk na piękne pełne usta, ale oczy pozostawię w spokoju (np przez ich szeroki rozstaw), w innym zaś przypadku odwrotnie podkreślę mocniej oczy i brwi - gdy mam do czynienia z piękna, wysoką powieką i małymi ustami.

Nie sądzę, że jest jeden jeden typ "prawidłowego" makijażu ślubnego, jednak zabawne jest to, że 9/10 kobiet przychodzi z tymi samymi makijażami pobranymi z internetu:


makijaż próbny, cena makijażu ślubnego, jaka cena za makijaż, makijażystka, wizażystka, makijaż ślubny, makijaż na wesele, bridal makeup


Dzieje się tak z trzech powodów: na zdjęciach znajdują się przepiękne kobiety, które nawet bez makijażu będą zdumiewać urodą, a co za tym idzie patrząc na ich twarze przyszłe Panny Młode mają przekłamane przeświadczenie, że to makijaż, sprawił, że są tak piękne. Niestety gdyby nie smukłe rysy twarzy i młoda skóra z widoczną powieką i pełnymi ustami makijaże te wyglądałyby bardzo standardowo i uniwersalnie. Dodatkowo na części z tych zdjęć jest również spory retusz - poznać możemy to po braku widocznych linii mimicznych i cieni od mięśni np braku załamania światła koło nosa, przy kącikach ust, w dolinie łez etc.
Ponadto są to po prostu bardzo ładne, popularne makijaże, które w większości przypadków wyglądają tak samo, czyli są to klasyczne "motylki". "Motylki" to nic innego jak makijaż na zasadzie skontrastowania kolorów na zasadzie zewnętrzny kącik - ciemno, wewnętrzny kącik - jasno. Dodatkowo nad linią rzęs, które zwykle są mocno zagęszczone rzęsami na pasku widzimy wyciągniętą kreskę, która dodatkowo podkreśla migdałowy kształt powieki. Oczy przy takim makijażu wyglądają na wyciągnięte w kocim kształcie, stają się jeszcze bardziej migdałowe (podłużne i podniesione ku górze na końcach).
Trzeci powód jest taki, że są to jedne z pierwszy makijaży, które pokazuję się w google po wpisaniu "makijaż ślubny", "bridal makeup" etc ;-)

Kilka z tych makijaży jest bardzo uniwersalnych, które przypasują większości jasnoskórych kobiet, podczas gdy np makijaż z ciemnymi ustami jest już tak mocny, że nawet najmocniej malująca się kobieta na świecie czułabym się w nim wyraziście. Modelka na zdjęciu jest przepiękna, makijaż również wygląda przepięknie, jednak po rozpoczęciu wywiadu z klientką okazuje się, że w sumie to przyszła Panna Młoda nie chce smokey eye, nie chce tak ciemnych brwi, boi się mocnego podkładu i pudru, nie chce tak gęstych rzęs i myślała o blado-różowych ustach... a zatem mowa o kompletnie innym makijażu! :-)

Wniosek z tego jest jeden - trzeba uważać na to, co widzimy w internecie oraz zawsze dzielić na pół to co widzimy i słyszymy od naszych klientek.

Jeśli natomiast trafiłaś tu przez swoim ślubem pamiętaj, że dopóki nie jesteś jednojajową bliźniaczką modelki ze zdjęcia, jest bardzo duża szansa, że makijaż w realnym świetle, bez retuszu będzie na Tobie dużo mocniejszy / jaśniejszy / mniej efektowny.

Jaka powinna być cena makijażu próbnego?

Na to pytanie szerzej odpowiadam w moim najnowszym filmie na Youtube. Jest to co prawda film dedykowany wizażystom, jednak każda Panna Młoda na pewno też zrozumie moje przesłanie. Zapraszam do oglądania!


1 comment:

  1. O ile makijaże wieczorowe czy studniówkowe mogą się normalnie odbyć bez próbnego, to nie wyobrażam sobie, że Panna Młoda idzie do makijażystki w dniu ślubu, nie robiąc wcześniej próbnego. To jak... nie wiem... przymierzyć kupioną przez kogos innego sukienke dopiero w dniu slubu

    ReplyDelete