Friday, February 2, 2018

Facefinity Compact - Max Factor / Nowa wersja pudru

Facefinity Compact Mac Factor puder podkład w kompakcie matujący SPF 20 recenzja test


Cześć,

w tym wpisie chciałam się podzielić z Wami testem nowej wersji pudru Facefinity Compact od Max Factor.

Cena: 65.99 zł
Waga 10 g


Osobiście dość rzadko używam pudrów w kompakcie przez fakt, że jestem raczej praktyczną osobą i wolę wykonać rano pełen, nieco mocniejszy makijaż po to by nie musieć się nim przejmować w ciągu dnia. Pudrów kompaktowych używam tylko podczas większych wyjść kiedy wiem, że będę fotografowana i chcę uniknąć przesadnie błyszczącej skóry w okolicach nosa i czoła. Sam produkt prezentuje się bardzo ładnie i to co odrazu przykuło moją uwagę to fakt, że pod dołączoną do zestawu gąbeczką znajdziemy perforację, dzięki której mamy zapewniony stały dostęp powietrza do kosmetyku jak i używanej gąbki. 

Facefinity Compact Mac Factor puder podkład w kompakcie matujący SPF 20 recenzja test

Z aspektów technicznych zmieniło się opakowanie - poprzednie było matowe i miało bardziej opływowy kształt, jednak nie ukrywam, że obecna wersja wygląda bardziej ekskluzywnie plus dostajemy kolejną powierzchnię, która może posłużyć jako lusterko do szybkiej analizy wyglądu makijażu :-)

Facefinity Compact Mac Factor puder podkład w kompakcie matujący SPF 20 recenzja test

Facefinity Compact Mac Factor puder podkład w kompakcie matujący SPF 20 recenzja test

Obecnie w sklepach stacjonarnych dostępne jest powyższe pięć odcieni. Nie ukrywam, że zaraz po otworzeniu pierwszego, najjaśniejszego koloru zauważyłam, że gama kolorów zaczyna się dość ciemno. Na poniższym zdjęciu zobaczyć możecie, że na spodzie mojego przedramienia widać to dość wyraźnie. 

Facefinity Compact Mac Factor puder podkład w kompakcie swatche kolory ivory matujący SPF 20 recenzja test

To co widać równie wyraźnie na zdjęciu to fakt, że puder ten jest zupełnie matowy bez jakiejkolwiek drobiny. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że jak na puder jest to szczególnie napigmentowany i skondensowany produkt, co zresztą zapewnia producent. Ogromnym plusem jest również fakt, że nowa wersja ma zwiększoną zawartość filtru SPF - z 15 na 20. Puder Facefinity Compact to produkt z serii Permawear co oznacza kosmetyk i zwiększonej długotrwałości. W związku z tym, że produkt ten jest bardzo mocno napigmentowany postanowiłam przetestować go na swojej twarzy bez użycia wcześniej podkładu gdyż wiem, że wiele osób - szczególnie w lato - używa go w zastępstwie pudrów mineralnych czy kremów BB. 

Facefinity Compact Mac Factor puder podkład w kompakcie matujący SPF 20 recenzja test

Na powyższym zdjęciu przypudrowałam wcześniej nakremowaną twarz najjaśniejszym odcieniem 002 przy użyciu dołączonej gąbeczki. Jak sami widzicie kolor ten jest dla mnie widocznie za ciemny (nie widać aż tak odcięcia ponieważ skórę szyi również pomalowałam) jednak dobrą wiadomością jest fakt, że w drogeriach internetowych można z łatwością znaleźć ten puder w jaśniejszym odcieniu porcelanowy 001 oraz w ciemniejszym 008. Dodatkowo by dodać mojej twarzy nieco trójwymiarowości policzki wykonturowałam kolorem nr 007 Bronze, z którego efektu jestem całkiem zadowolona i jaśniejszego koloru będę używać do konturowania i opalania się na co dzień, szczególnie w okresie wakacyjnym.

Puder na powyższym zdjęciu od nałożenia do wykonania zdjęcia miałam już 3h. Poza zbyt ciemną kolorówką z samej jakości kosmetyku oraz tego jak zachowywał się on po tych paru godzinach byłam bardzo zadowolona, mało tego - po kilku godzinach bardziej mi się podobał niż świeżo po przypudrowaniu. Zdecydowanie jest to kosmetyk dla kobiet, które nie lubią płaskiego matu, a jednocześnie nie chcą widzieć na swojej skórze widocznych drobinek. Skóra, szczególnie gdy trochę popracuje wygląda na satynową i w centralnych częściach twarzy lekko odbija światło. W moim przypadku jedynie nos wymagał poprawki stąd uważam, że jak na efekt bez podkładu produkt całkiem mocno zakrył wszystkie niedoskonałości skóry.

Jakie są Wasze doświadczenie z tym kosmetykiem? I ogólnie z pudrami Max Factor, macie jakiś ulubiony? 

Jeśli chcecie dodatkowo zobaczyć test na żywo tego pudru zapraszam Was do obejrzenia mojego najnowszego filmu na kanale Youtube:No comments:

Post a Comment