Monday, February 12, 2018

Zestaw pędzli dla początkującego wizażysty

podstawowy zestaw pędzli dla początkującego wizażysty

Cześć,

na moim kanale Youtube pojawił się film na temat tego z czego powinien składać się podstawowy zestaw pędzli, tak by zawierał wszystko co potrzebne, a jednocześnie był na tyle niskobudżetowy by móc odrazu kupić takich zestawów kilka. Jednak jak to zawsze w filmach bywa, ja się spieszę by film nie był za długi i zdarza mi się nie powiedzieć o wielu istotnych kwestiach dlatego w tym poście rozwinę nieco temat.

Higiena pracy wizażysty jest bardzo ważna i ma ogromny wpływ na to jak jesteśmy postrzegani przez klientów oraz kolegów z branży. Dlatego tak ważnym jest, by już od początku swojej kariery wyrabiać w sobie dobre nawyki. Jednym z takich nawyków jest posiadania osobnych, czystych i zdezynfekowanych pędzli dla każdego klienta. Zdaję sobie jednak oczywiście sprawę z tego, że na początku drogi wydatków jest bardzo dużo i wiele wizażystek oszczędza na pędzlach i inwestuje w kosmetyki, a pędzle pomiędzy klientkami jedynie dezynfekuje. Nie ukrywam - sama tak kiedyś robiłam! Gdy pytałam mądrzejszych od siebie jak tego uniknąć każdy odpowiadał mi "musisz kupić tyle pędzli ile masz klientów". I już. Po czym wchodziłam na pierwszą lepszą stronę internetową, patrzyłam, ile kosztuje powiększony zestaw i nadal byłam w kropce, ponieważ nie było mnie stać żeby kupić naraz pędzle o wartości 4.5 tysiąca złotych. Dziś chciałabym Wam wyjaśnić jakich właściwie pędzli potrzebujecie na początek dzięki czemu mam nadzieję, że maksymalnie je wykorzystacie i ominą Was niepotrzebne wydatki pod postacią zestawów w których jest masa niepotrzebnych na początku produktów.

podstawowy zestaw pędzli dla początkującego wizażysty

Tak wygląda podstawowy zestaw, którym jesteście w stanie wykonać każdy makijaż. Rozłóżmy go jednak na czynniki pierwsze.

podstawowy zestaw pędzli dla początkującego wizażysty

1. Pędzel do bazy lub kremu - najlepiej płaski i syntetyczny, żeby był odporny na płynne produkty. Nadaje się również do nakładania podkładu, należy jednak uważać by nie zostawić smug.

2. Pędzle do bronzera i różu - mogą być te same modele, ważne by były ścięte nie na prosto lecz lekko zaokrąglone.

3. Pędzle szpiczaste typu skunks - nadają się idealnie do pudrowania korektora pod oczami oraz do nakładania rozświetlacza.

4. Pędzel do podkładu Flat Top lub zaokrąglona kulka. Ważne żeby był zbity oraz syntetyczny.

5. Duży, puchaty pędzel do pudru.

Nie podpisana jest widoczne u dołu zdjęcia zalotka Firmy Shu Uemura.

podstawowy zestaw pędzli dla początkującego wizażysty

1. W pasie na pędzle / tubie muszą się też oczywiście znaleźć aplikatory - do ust i do kresek.

2. Kolejnym obowiązkiem wizażysty jest noszenie jednorazowych spiralek do tuszu.

3. Warto nosić ze sobą nożyczki np do przycięcia sztucznych rzęs.

4. Pensety przydadzą się do aplikacji rzęs.

5. Jeśli nie chcecie mieszać komponentów na dłoni koniecznie zaopatrzcie się w paletę kosmetyczną.

podstawowy zestaw pędzli dla początkującego wizażysty

1. Pędzle drobne do oczu, szpiczaste - warto mieć jeden osoby do dolnej powieki i jeden do wewn. kącika.

2. Płaski pędzel do cieni - świetnie nadaje się do przyklepywania sypkich pigmentów.

3. Pędzle puchate do blendowanie - tych nigdy dość, jednak minimum jeden do nakładania koloru i jeden czysty do poprawek.

4. Pędzel ścięty do brwi - syntetyczny, możliwie cienki.

5. Pędzel do ust - najlepiej, żeby miał możliwość schowania do metalowego etui dzięki czemu Wasze kosmetyczny nie pobrudzą się od szminki.

6. Płaski pędzel do korektora - idealnie nada się do poprawek brwi, ust, nakładania kamuflażu, a nawet nakładania szminki.

7. Wąski, okrągły pędzel do kresek. Świetnie sprawdzają się w tym celu pędzle ze sklepu plastycznego np. marki Kolibri.

8. Okrągły, syntetyczny pędzel najlepiej sprawdzi się do nakładania korektora pod oczami - nie pozostawia smug.

9. Obowiązkowo musicie zaopatrzyć się również w puszek na mały palec, który odseparuje Waszą dłoń od skóry klientki. Dodatkowo jest to dla Was stabilizator.


Po zrobienia rekonesansu w sieci przygotowałam listę wszystkich powyższych pędzli wśród tanich, łatwo-dostępnych marek. Oto wersja podstawowa;

podstawowy zestaw pędzli dla początkującego wizażysty

A oto wersja z dodatkowymi pędzlami, których nie musicie mieć odrazu jednak znacznie ułatwią i uprzyjemnią Wam one pracę;

podstawowy zestaw pędzli dla początkującego wizażysty

Film obejrzycie tutaj:


No comments:

Post a Comment