Friday, April 23, 2021

Słód jęczmienny na rozkręcenie laktacji

Słód jęczmienny na rozkręcenie laktacji
 


Cześć!

Dziś postanowiłam rozwinąć nieco temat słodu jęczmiennego.


PO CO STOSOWAĆ SŁÓD JĘCZMIENNY?

W poprzednim wpisie pisałam Wam już, że słód stosuję, a właściwie stosowałam, na rozkręcenie laktacji i zwiększenie ilości mleka w piersiach. Jest to składnik, który znajdziecie w wielu gotowych produktach służącym właśnie w problemach z laktacją. Najpopularniejsze produkty zawierające słód to Femaltiker i Karmi. Z mojego doświadczenia najbardziej opłacalny i najzdrowszy jest jednak czysty słód, który dodać możecie tak naprawdę do obojętnie czego, jednak najprościej przyjąć jest go w formie napoju. Obecnie laktację rozhulałam już na tyle, że nie jest mi to już potrzebne i stosuję go tylko doraźnie gdy wiem, że będę musiała odciągnąć dużą ilość mleka. 

Słód to jednak też po prostu bardzo zdrowy składnik, który ma zbawienny wpływ na trawienie dzięki zawartemu w nim błonnikowi. Uczulam jednak osoby chorujące na cukrzycę by przed spożyciem napoju słodowego skonsultowały się ze swoim lekarzem.


Słód jęczmienny na rozkręcenie laktacjiJAKI SŁÓD WYBRAĆ?

W sieci znajdziecie słód w formie sproszkowanej jak i w formie syropu. Ja osobiście polecam jednak ten pierwszy ponieważ w formie "surowej" będzie zatrzymywał swoje wartości odżywcze dużo dłużej, niż taki, który został już wcześniej połączony z wodą. Ponadto możecie użyć go również do wypieków, a jeśli kupicie syrop, nie zawsze będzie to możliwe.

Ja kupuję słód z [tego linku].


JAK PRZYGOTOWAĆ SŁÓD NA LAKTACJĘ?

Najprostszym rozwiązaniem jest rozrobić łyżeczkę słodu w połowie szklanki ciepłego mleka. Z braku laku może być to też woda, jednak ideałem byłoby, żeby produkt bazowy był tłusty, ponieważ w tłustym wszystkie witaminy rozpuszczają się znacznie lepiej. Nie ma znaczenia rodzaj mleka - ja od samego początku słód rozrabiałam w mleku roślinnym - raz sojowym, innym razem owsianym etc. 

Zachęcam również do stosowania słodu w połączeniu np z kakao, jogurtem czy płatkami śniadaniowymi. Mi smak takiego napoju odpowiada, ale wiem, że nie ze wszystkimi tak jest.


Słód jęczmienny na rozkręcenie laktacjiSłód jęczmienny na rozkręcenie laktacjiJAK CZĘSTO STOSOWAĆ?

Gdy na początku chciałam przyśpieszyć rozkręcanie laktacji stosowałam go dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Teraz jednak tak jak wspominałam moja laktacja jest już unormowana więc stosuję go jedynie doraźnie przed ociąganiem mleka laktatorem.


Słód jęczmienny na rozkręcenie laktacji

KIEDY MOGĘ SPODZIEWAĆ SIĘ EFEKTÓW?

W moim przypadku efekt "przepełnionych piersi" pojawiał się około godziny po wypiciu napoju i faktycznie najmocniejszy był w przypadku gdy wypiłam słód rozrobiony w ciepłym mleku. 


Słód bardzo pomógł mi w rozkręceniu laktacji i zrobieniu zapasów mleka do zamrażarki na wypadek gdybym z jakiegoś powodu nie mogła karmić dziecka piersią. Oczywiście musicie brać pod uwagę, że na jedną kobietę zadziała to lepiej, na inną gorzej, ja jednak polecam go z całego serca, ponieważ w moim przypadku efekty były znacznie szybsze i bardziej zauważalne niż przy stymulacji piersi laktatorem. 

No comments:

Post a Comment